11 gün önce

AB Komisyonu, Yunanistan’ın başvurusu üzerine, Türk ve AB dışı 3. ülke vatandaşlarına Ege’de 7 Yunan adasında ‘kapıda vize’ uygulamasının bu yıl için de geçerli olmasını kararlaştırdı.
2012 yılından beri 1 Nisan-30 Eylül tarihleri arasında uygulanan ve 1 haftalık süresi olan kapıda vize Rodos. Sakız (Hios), Midilli, İstanköy (Kos), Leros, Meis (Kastellorizo), Sisam (Samos) ve Sömbeki (Simi) adaları için geçerli.


Yorum yapmak için giriş yapınız!
2 ay önce

İngilizler açıkladı: 2.5 Milyon Kişi Türkiye'ye Gidecek
ABTA’dan AA'ya yapılan açıklamada, henüz seyahat şirketlerinin tamamından net güncel verilerin birliğe ulaşmadığı, birliğin aralık ayı verilerine göre yaz dönemi için Türkiye rezervasyonlarında geçen yıla kıyasla yüzde 69 artış kaydedildiği belirtildi.

Açıklamada, "Türkiye, zorlu yılların ardından 2018 yaz dönemi için dikkate değer rezervasyon artışının desteği ile yeniden yükseliyor. Seyahat şirketleri, bu yıl Türkiye rezervasyonlarının 2015 yılındaki seviyelerine yakın olabileceğini bildiriyor. Tatilcilere güzel tesislerde paranın karşılığını veren bir tatil sunulması nedeniyle İngiliz turistin Türkiye'ye dönmesi sürpriz değil." ifadeleri kullanıldı.
http://www.milliyet.com.tr/ingilizler-acikladi-2-5-milyon-ekonomi-2614876/

2.5 milyon kişi Türkiye'ye gidecek

2.5 milyon kişi Türkiye'ye gidecek

Türkiye rezervasyonlarında geçen yıla kıyasla yüzde 69 artış kaydedildiği belirtildi.
www.milliyet.com.tr

Yorum yapmak için giriş yapınız!
2 ay önce

Türkiye Otelciler Birliği'nce ( TÜROB ), Türkiye'nin, İran’da 1 numaralı turizm pazarı haline geldiği bildirildi.
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın verilerine göre, 2016 yılında Türkiye'yi ziyaret eden İranlı sayısı 1 milyon 665 iken, 2017 yılında yüzde 50,2 gibi çok yüksek bir oranda artış göstererek 2 milyon 501 bine ulaştı.
İranlı turistlerin harcama düzeyinin yüksek olduğu ifade edilen TÜROB raporunda, Türkiye'yi ziyaret İranlı turistlerin yaptıkları geceleme sayısının ortalama 6 gece ve kişi başı harcamanın 1000 dolar olduğu belirtildi. Türkiye’yi ziyaret eden yabancıların ortalama harcaması 630 dolar düzeyinde bulunuyor.


Yorum yapmak için giriş yapınız!
4 ay önce

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, 6563 sayılı Kanun kapsamında “Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi ve Bildirim Yükümlülükleri” başlıklı bir tebliğ yayımladı. Bu tebliğ kapsamında online rezervasyon yapan otellerin de 31 Aralık 2017 tarihine kadar ETBİS'e kayıt olması gerekiyor.
Online rezervasyon yapan oteller dikkat!
Bu tebliğ kapsamında online kanallardan rezervasyon alan otel ve konaklama tesisleri de bu sisteme kayıt olmak zorunda. Kayıt için son gün 31 Aralık 2017
Kayıt yaptırmayan işletmelere para cezası
Kayıt ve bildirim yükümlülüklerini yerine getirmeyenlere Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca 5.000 Türk Lirası'ndan 20.000 Türk Lirası'na kadar idari para cezası uygulanacak.


Yorum yapmak için giriş yapınız!
  • Genel
  • Konaklama
  • 13 Gönderi
  • Hakkında
  • Konaklama sektörüyle ilgili güncel gelişmeler ve haberlerin paylaşıldığı bilgilendirme grubu